0 532 576 16 43

Sosyal Medyada Biz}

Samsun ilaçlama hizmetleri

Samsun ilaçlama hizmetleri

Samsun ilaçlama hizmetleri

Samsun ilaçlama hizmetleri,ilaçlama Haşereler, eski tarihlerden beri insanlar için problem haline gelmiş, dış görüntüsü ile tiksinti verip birçok mikrobu bünyesinde taşıyan canlılardır. Bulaştırdıkları mikroplar ile insanların çeşitli hastalıklara yakalanmalarına neden olan haşerelerin, yeryüzünde binlerce türü bulunmaktadır. Haşereler çok sayıda çoğalıp, çok hızlı üreyen canlılardır. Bu nedenle haşereler ile kesinlikle mücadele edilmesi gerekir. haşerelerden kurtulmanın en etkili yolu yasal çalışan ilaçlama şirketlerine, haşere ilaçlama uygulaması yaptırmaktır. haşere ilaçlama uygulaması amatör kişiler tarafından bilgisizce yapılması durumunda tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Yanlış kullanılan bir ilaç ya da yanlış bir uygulama ile ilaçlama yapan ve ortamda yaşayan kişilerin hayatı tehlikeye girebilir.

Haşere ilaçlaması kesinlikle profesyonellik ve eğitim gerektiren bir iştir. İlaçlama işinin eğitimini almış kişiler ve yasal çalışan haşere ilaçlama firmaları, haşere ilaçlama işinin personelleridir. haşere ilaçlamasında her böcek türü için farklı ilaç kullanılır. haşereler mekân içlerinde açıkta kalan gıda ürünleri ile beslenirken, bu ürünlerin üzerine salya ve dışkılarını bırakırlar. Üzerine mikrop bırakılan gıdaları tüketen insanlar çeşitli hastalıklara yakalanırlar. Hemen hemen bütün böcek türleri özellikle yaz aylarında ve yoğun sıcak havalarda daha çok üreyip, daha çok görülürler. Metropol İLAÇLAMA firmamız, haşere ilaçlama konusunda sizlere en iyi hizmeti, en güvenli ve en uygun fiyat garantisi ile sunar. haşere ilaçlama ve kemirgen ilaçlaması yaptığımız her uygulama sonunda sizlere yasal bütün belgelerimizi sunarak, sizlere kaliteli haşere ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Metropol İLAÇLAMA firması olarak, haşere ilaçlama uygulamasında kullandığımız etkili ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar olup, ziraat mühendisimiz tarafından özel olarak hazırlanır

Dezenfeksiyon

Samsun ilaçlama hizmetleri,Dezenfeksiyon: Hastalık yapıcı mikroorganizmaların, insan vücudunun dışında fiziksel ve kimyasal metotlarla öldürülmeleri işlemi. Dezenfeksiyon yapmaktan maksat, bütün mikroorganizmaların öldürülmesi değil, sadece hastalıklara yol açanlarının öldürülmesidir. 
Dezenfeksiyon işlemi; hastalık kaynakları olan insan ve hayvanların vücutlarından çıkan ve içlerinde hastalık yapıcı mikroplar bulunan bütün boşaltım ve salgı maddelerine, bunlarla bulaşmış çamaşır, elbise, eşya ve diğer malzemeye, bu mikroplarla kirlenmiş veya kirlenmiş olması ihtimali bulunan ellere, yenilen, içilen maddelere ve bunlarla ilgili kaplara, eşyalara da uygulanır. 
Dezenfeksiyon, bu işi ne gaye ile yapılacağını ve nasıl yapacağını bilen öğrenmiş ve yetiştirilmiş personel tarafından yapılmalı; gerektiğinde uygulamak için lüzumlu malzeme ve vasıtalar da el altında bulundurulmalıdır. Bir ortam mikrop içeriyorsa septik, içermiyorsa aseptik ortak olarak tanımlanır.Gıda üretimi ve ameliyatlar aseptik ortamlarda yapılır.

1.KİMYASAL MADDELERLE DEZENFEKSİYON: Dezenfeksiyon işleminde kullanılan maddelere dezenfektan denir. Bunlar genellikle kimyasal maddelerdir. Bugün bir çok kimyasal dezenfektan madde kullanılmaktadır iyi bir dezenfektan madde; mikropları öldürebilmeli, suda eriyebilmeli, insanlara zararlı olmamalı, nüfuz kabiliyeti fazla olmalı, tesiri sabit olmalıdır. Kimyasal dezenfektanlar kafi miktarda, tekniğine ve tatbik süresine uygun olarak kullanılmalıdırlar. Samsun ilaçlama hizmetleri,Metropol İlaçlama
Çeşitli kimyasal maddeler şu şekilde uygulanırlar: Dezenfekte edilecek eşya ve malzemenin dezenfektan sıvılar içerisine batırılması; dezenfekte edilecek yüzeylere bu maddelerin bir tabaka halinde sürülmesi; dezenfektan sıvıların püskürtülmesi. Bütün bu işlemlerin etkili olabilmesi için dezenfektanların temizlenecek yer veya eşya ile en azından iki saat temas etmesi şarttır.

2.OZON İLE DEZENFEKSİYONOZON İLE SU SEBİLİ DEZENFEKSİYONU

SU SEBİLLERİ NEDEN TEMİZLENMELİDİR?

Yaşadığımız mekanlarda bulunan su sebilleri içlerinde bulundurdukları durgun su sebebiyle zamanla bakteri üretmeye başlarlar. Bu bakteri üretimi gözle görülmez.Daha sonra ise sebillerin bulunduğu ortam koşulları sebilin gözle görülen kirlenmesine neden olur. Bu da sebilden alınan suyun içine partiküllerin görülmesiyle belli olur. Kullandığımız su sebillerinin bu ve benzeri nedenlerden dolayı belirli periyotlarda temizlenmesi gerekmektedir. Kullandığımız su sebillerimiz düzenli temizlenmediği taktirde, sebilimiz adeta birer mikrop saçan makinelere dönüşürler.Bu kirlenmelere bağlı olarak sebil içerisinde bazı hastalık yapıcı mikroorganizmalar üremektedir. Bu mikroorganizmalar insan bünyesinde zamanla çeşitli hastalıklara neden olmaktadır.

Samsun ilaçlama hizmetleri,OZON NEDİR? Metropol İlaçlama

Ozon, üç oksijen atomundan oluşan bir bileşiktir. Ozon, iki atomlu normal atmosferik oksijenin çok daha yüksek enerji taşıyan bir şeklidir. Bundan dolayı bu iki çeşit molekülün yapıları birbirinden yukarıda görüldüğü üzere farklıdır: Ozon, oda sıcaklığında renksiz, karakteristik kokusu olan fırtınalı havalardan sonra, yüksek yerlerde veya deniz kıyısında hissedilen bir gazdır.
Çok güçlü dezenfekte etme özelliği sayesinde içme suyu arıtmada mikrop öldürücü olarak kullanılır.

SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ VE OZONLAMA Metropol ilaçlama

1-Öncelikle dış aksam temizlenmektedir.
2-Su tankının üzerinde bulunan kapak sökülmektedir.
3-Su tankının sıcak buhar ile mekanik temizliği yapıldıktan sonra çıkan tortu ve kalıntılar su sebili dışına atılır.
4-Su sebili tahliye tapasına ozon jeneratörü hortumu takılır
5-Ozon jeneratörü su sebiline bağlıyken sökülmüş olan parçalar yerlerine takılıp su sebili içme suyu ile doldurulur.
6-Su sebilinin hacmine bağlı olarak ozon jeneratörü uygun süre ile çalıştırılır.
7-Yeterince ozonlanmış suyu musluklardan boşaltarak ozonlama ile dezenfeksiyon işlemi sona erer.

28 Eylül 2017
1.034 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. Özlem dedi ki:

    İşinde başarılı ilgili alakalı gerçekten mükemmel anlatmaya gerek yok

  2. Yeliz dedi ki:

    Mustafa bey ile yıllardır çalışırım işinde mükemmel ahlaklı sözünün arkasında işinde çok iyi

BİR YORUM YAZIN